Het zijn niet alleen de banken meer, die geld uitlenen en daar allerlei voordelen aan verbinden. De laatste jaren hebben de Duurzaamheidsleningen van de gemeenten een behoorlijke vlucht genomen.
Dat zijn leningen voor energiebesparende maatregelen, waarmee je zelf direct voordeel hebt op je energienota. Hierdoor is de lage rente en de maandelijkse aflossing van de lening gemakkelijk op te brengen.
Woningen worden steeds meer geïsoleerd, er wordt slim verbouwd, zonnepanelen en –collectoren op de daken gelegd, warmtepompen geplaatst en ook in ons gedrag wordt een duurzame ontwikkeling zichtbaarder. Gemeenten zetten daarvoor financieringsregelingen in, de Duurzaamheidsleningen, die in verschillende gemeenten in onze regio al heel snel uitgeput dreigden te raken. Een succes dus, zodanig dat er in Wijchen, Druten en Beuningen al met extra budget wordt aangevuld. Berg en Dal is net begonnen met de Duurzaamheidslening en zet zelfs een isolatiesubsidie in. In Heumen gaat het Zonnepanelenproject van start, waarbij zonnepanelen worden aangeboden aan alle huiseigenaren. Hierin kunnen zonnepanelen op afbetaling worden aangeschaft. Een goede zaak.
Ook de overheid doet een duit in het zakje door de campagne Energiebesparen Doe Je Nu te verbinden met de ISDE-subsidie (Investerings Subsidie Duurzame Energie). Wanneer je hebt gezorgd dat de energievraag in je woning flink is afgenomen door een goede isolatie is de volgende stap om je warmtevoorzieningen te verduurzamen. Dat kan door het plaatsen van een warmtepomp, pelletkachel, biomassaketel of zonnecollector. Zo kunnen we in stapjes naar gasloos!
Wilt u meer informatie over energiebesparende maatregelen kom dan langs in Loket Duurzaam Wonen Plus in uw of omliggende gemeente. Kijk op de loketpagina van uw eigen gemeente voor de bezoektijden.
Comments are closed.